Lokalizacja OLYMPIC Apartment A205

OLYMPIC Kołobrzeg

Nowoczesny Kompleks Apartamentowy OLYMPIC PARK...
    ...w którym znajduje się OLYMPIC Apartment A205 zlokalizowany jest we wschodniej części Kołobrzegu, około 100 metrów od czystych, szerokich i piaszczystych plaż Morza Bałtyckiego. Jest to teren w granicach Strefy Uzdrowiskowej „A” i obszarze chronionego nadmorskiego krajobrazu Natura 2000. Tuż obok przebiega Międzynarodowy Szlak Rowerowy wokół Bałtyku R-10 o łącznej długości 7930km, biegnący na zachód przez Kołobrzeski Deptak Nadmorski, a na wschód przez Ekopark Wschodni, który jest miejscem siedlisk rzadkich gatunków ptaków i złożami leczniczej borowiny.
GPS N: 54° 11' 17" E: 15° 36' 14"


Miasto KOŁOBRZEG
         Kołobrzeg to miejscowość uzdrowiskowa położona nad samym brzegiem Bałtyku, u ujścia rzeki Parsęta. Mieszka tutaj około 50 tysięcy stałych mieszkańców, a w okresie letnim liczba ta wzrasta nawet o 300%. Nie przypadkowo mówi się o nim, jako stolicy nadmorskich uzdrowisk, bowiem Kołobrzeg to największe polskie uzdrowisko !!
         Wiejące tu od morza wiatry przynoszą czyste powietrze, nasycone jodem i aerozolem morskim, nieliczne w naszym kraju źródła solanki i złoża borowinowe, a do tego słoneczne nadmorskie plaże sprawiają, że Kołobrzeg powszechnie uważany jest za jedno z najzdrowszych miast Polski, ceniony kurort i doskonałe miejsce całorocznego wypoczynku.
         Lokalizacja sprawia, że występuje tu najłagodniejszy klimat w Polsce, stąd najmniejsze amplitudy temperatur w roku. Zimy są tutaj krótkie, ze znikomymi opadami śniegu, latem natomiast możemy cieszyć się dużą liczbą słonecznych dni.
         Alejki spacerowe i ścieżki rowerowe parku uzdrowiskowego ciągnącego się wzdłuż plaży od najdalszych wschodnich plaż, przez całą dzielnicę sanatoryjną, aż do portu sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi podczas wakacji nad morzem.